ترجمه مقاله

امروزه به دلیل اهمیت مقالات ISI ترجمه مقاله (Academic & Scientific Paper Translation) از اهمیت و جایگاه ویژه ای بر خوردار است .

دانشجویان تمامی مقاطع ، بویژه دانشجویان ارشد و دکترا برای پیشبرد سطح علمی و نوشتن مقالات معتبر و تقویت رزومه ی خود از ترجمه ی مقالات انگلیسی به فارسی استفاده می کنند.

همچنین بسیاری از اساتید، دانشجویان و پژوهشگران ایرانی، جهت شرکت در مجامع بین المللی و ارایه تحقیقات خود در این مجامع، ماحصل پژوهشهای خود را که به زبان فارسی نگارش کرده اند، برای ترجمه فارسی به انگلیسی ارسال می کنند.

عموما تصور بر این است که ترجمه کار آسانی می باشد و تنها کاری که باید انجام داد تغییر دادن کلمات از یک زبان به معادل آنها در زبانهای دیگر می باشد. اما اگر هدف اصلی ترجمه متن تخصصی مانند ترجمه مقالات ISI باشد، این مسأله به هیچ عنوان ساده نخواهد بود.

ترجمه ی مقالات انگلیسی به فارسی مخصوصا مقالات ISI، کار دشواری می باشد. اگر مقاله ای می بایست از زبان انگلیسی به زبان دیگری ترجمه شود، نحوه ی نوشتن آن باید آکادمیک و حرفه ای باشد. گرامر، اصطلاحات علمی و علائم نگارشی بایستی رعایت شوند. استدلال کلی مقاله و پیشرفت آن نیز باید نمایش داده شود.

ترجمه مقالات ISI مستلزم درک بالایی از زبان انگلیسی می باشد و همین امر باعث پیچیدگی فرآیند ترجمه ی مقالات تخصصی می گردد.مقالات ترجمه شده معمولا در ژورنالهای بین المللی و داخلی به چاپ می رسند یا در سمینارها و کنفرانسها ارائه می گردد پس ترجمه ی مقالات علمی دارای اهمیت ویژه ای می باشند.

حتی بهترین ترجمه ها هم، چنانچه حاوی اشکالات نگارشی یا ضعف در ساختار جملات و عبارات و انتقال مفاهیم  باشند، توسط داوران تأیید نمی شوند و از نظر خوانندگان نیز ایرادات فراوانی دارند.بنابراین ترجمه تخصصی یک مقاله می تواند در موفقیت آن مقاله نقش اساسی داشته باشد و ترجمه ضعیف مقاله می تواند موجب خدشه دار شدن اعتبار یک محقق گردد.

آموزشگاه زبان صبح انقلاب با در نظر گرفتن نیازهای دانشجویان، اساتید و پژوشگران عزیز، علاوه بر انتخاب مترجم متخصص و توجه به تخصص هر فرد در ترجمه متون، مواردی نظیر ضمانت برگشت هزینه، اختصاص دادن بازه زمانی نامحدود جهت رفع نواقص، ویرایش و بازبینی رایگان، انجام مجدد کار، تغییر شخص مترجم، اراِیه نمونه کار رایگان و ….. موجب گشته که دپارتمان ترجمه و ویرایش صبح انقلاب به یک دپارتمان ممتاز برای ارایه خدمات ترجمه مبدل گردد. 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند.